GRATIS LIVSSAMTAL

 

Alla behöver då och då fundera över sitt liv eller någon aspekt av det. Många gånger räcker det med att tala förtroligt med en vän. Men ibland kanske du vill prata med en person som inte är inblandad i ditt liv.

Vi erbjuder livssamtal fritt och under tystnadsplikt. Ordet ”livssamtal” anger att det kan handla om vad som helst som har med ditt liv att göra. Det behöver varken ha en religiös koppling eller vara problemorienterat; du får helt enkelt prata om det du har behov av att få dela med någon utomstående.

Du är välkommen att höra av dig till oss för att boka ett livssamtal. Pastor Solveig och diakoniarbetare Jonas möter dig gärna i ett sådant samtal.

Pastor Solveig Högberg, 070-660 16 29

Diakoniarbetare Jonas Rova, 073-663 78 27

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.